جزئیات خبر

صف فروش ۷۵ درصد از نمادهای بورسی

صف فروش ۷۵ درصد از نمادهای بورسی

به گزارش تجارت‌نیوز، در پی افت شدید شاخص کل بازار سهام طی روز دوشنبه، دیروز این روند شدت بیشتری گرفت و دماسنج اصلی بورس تهران تسلیم فشار ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحدی شد.

طی روز گذشته فشارهای فروش به حدی سنگین بود که طی ساعات معاملاتی بیش از ۷۵ درصد نمادهای معامله شده بازار سهام با صف فروش مواجه شدند. در همین حین ارزش معاملات خرد باز هم کاهش یافت تا به کمترین مقدار از نیمه اول شهریورماه برسد.

به نظر می‌رسد در آستانه ترافیک سنگین گزارش عملکرد نیمه نخست سال، سهامداران بورس تهران عقب نشسته و در انتظار انتشار این گزارش‌ها هستند.طی روز گذشته دماسنج اصلی بورس تهران در حالی افت ۴/ ۳ درصدی را تجربه کرد که نماگر هموزن نیز با اثرپذیری یکسان از نمادها تن به اصلاح ۳/ ۳ درصدی داد.

مقایسه میزان کاهش این دو شاخص نشان‌دهنده سرخ‌پوشی یکدست نمادهای بازار سهام است. به‌طوری که از ۳۲۵ نماد معامله شده در بورس تهران، ۳۱۶ نماد (معادل ۲/ ۹۷ درصد نمادها) با افت ارزش مواجه شدند. در همین حین ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) نیز باز هم کاهش یافت و به کمتر از ۱۱۸۷ میلیارد تومان رسید.

این در حالی است که در پایان بازار ۲۳۹ نماد با صف‌های فروش سنگینی دست و پنجه نرم می‌کردند و شاهد مازاد عرضه‌ای به ارزش ۶۲۲ میلیارد تومان برای فروش سهام در کف قیمتی مجاز روزانه بودیم. در جبهه مقابل نیز ۶ نماد صف خرید را تجربه‌کردند که ارزش مازاد تقاضاهای ایجاد شده برای این نمادها به ۱۳۸ میلیارد تومان رسید. البته از این مقدار ۱۲۶ میلیارد تومان متعلق به نماد تازه عرضه شده «کویر» بود و ارزش مازاد تقاضای ۵ نماد دیگر تنها ۱۲ میلیارد تومان بود.

دسته بندی : اخبار ،

اطلاعات تماس

تماس : 021-66724001
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید