جزئیات خبر

وضعیت بازارسهام / طلا و دلار

وضعیت بازارسهام / طلا و دلار

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند. تقلای بورس در بازار سهام برای خروج از حبس شاخص کل بازار سهام روز گذشته با رشد ۹/ ۰ درصدی (معادل ۲۷۱۱واحد) در کانال ۳۰۶ هزار قرار گرفت. فروکش صف‌های فروش از نکات قابل توجه دادوستدهای سه‌شنبه بورس بود. دیروز معامله‌گران در ۸۲ نماد بورسی صف خرید به ارزش مجموعا ۱۶۹میلیارد تومانی تشکیل دادند و تنها نماد «شسینا» با صف فروش ۵۱ میلیون تومانی به کار خود پایان داد. برخی تحلیلگران معتقدند صعود دیروز نماگر اصلی سهام بیش از آنکه تحت‌تاثیر افزایش تقاضا باشد، در پی کاهش فشار عرضه سهام رخ داد. همچنین روز گذشته نمادهای کوچک‌تر بورسی به خوبی مورد اقبال معامله‌گران قرار گرفتند و رشد ۹/ ۱ درصدی شاخص کل هموزن را رقم زدند.

صعود دلار بر فراز مرز روانی در بازار ارز

سه‌شنبه دلار با صعود به سطح ۱۱ هزار و ۵۳۰ تومان نقطه اوج دیگری در آبان رقم زد. سومین صعود پیاپی دلار و عبور از مرز روانی ۱۱هزار و ۵۰۰تومانی احتمال صعود نرخ ارز تا دومین سطح مقاومتی مورد نظر معامله‌گران فنی (۱۱ هزار و ۸۰۰ تومانی) را پررنگ‌تر کرد.

با وجود این، کاهشی‌های بازار همچنان معتقدند دلار همچون هفته‌های قبل پس از عبور از مرز روانی با اصلاح نرخ مواجه خواهد شد.

برخی تحلیلگران نیز تقویت نرخ ارز را ناشی از افزایش تقاضای فصلی آن می‌دانند. به صورت سنتی تجار در پاییز سفارش‌های خود را برای کالاهای وارداتی شب‌عید افزایش می‌دهند. تسویه حساب دلاری شرکت‌های تجاری در پایان سال میلادی نیز موجب افزایش تقاضای ارز می‌شود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی : دلار ، طلا ،

اطلاعات تماس

تماس : 021-66724001
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید