عرضه اولیه "شاروم" سه شنبه مورخ 99/05/14 حداکثر 40سهم در بازه قیمت 6،200 تا 6،300

عرضه اولیه " امین" چهارشنبه مورخ 99/05/15 حداکثر300 سهم دربازه قیمت 9،800 تا 10،400

جزئیات خبر

کاهش کارمزد معاملات بورس برای حمایت ازحقوق سرمایه‌گذاران

کاهش کارمزد معاملات بورس برای حمایت ازحقوق سرمایه‌گذاران

مدیر واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری به خبرنگار بورس امروز گفت: حق نظارت سازمان بر معامله‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری (۲۵ درصد) پیش‌تر کاهش نیافته بود، اما از یکم مردادماه حق نظارت سازمان بوس و اوراق بهادار ایران کاهش یافته است و در پی آن هزینه معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز به همان نسبت کاهش می‌یابد.

وی افزود: ابلاغیه شماره ۱۱۰۲۰۰۲۷۲ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر کاهش کارمزد کارگزاران و ارکان بازار از معاملات سهام و حق تقدم سهام در شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از یکم مردادماه اجرایی شد.

مدیر واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرد: این موضوع با هدف کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران برای حضور در بازار سرمایه و حمایت ازحقوق سرمایه‌گذاران در بازار بوده است که از طریق تخصیص کارمزد ارکان به صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه منجر می‌شود.

میرزایی اظهار کرد: ۲۰ درصد کارمزد ارکان بازار سرمایه کاهش می‌یابد، از طرف دیگر ۳۰ درصد از کارمزدهای ارکان که به حساب سرمایه‌گذاران واریز میشود از این پس به صندوق حمایت توسعه بازار واریز می‌شود و به نام آن ارکان صدور واحد صورت می‌گیرد.

وی گفت: می‌توان چنین گفت که حجم دارایی صندوق حمایت توسعه بازار افزایش می‌یابد.

از یکم مردادماه ۱۳۹۹ پیرو ابلاغیه ۱۱۰۲۰۰۲۷۲ سازمان بورس و اوراق بهادار ایران مبنی بر کاهش کارمزد کارگزاران و ارکان بازار، سازمان بورس ۷۵ درصد از حق نظارت خود را کاهش داد.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید