جزئیات خبر

آزادسازی قیمت نداریم/ دستورالعمل جدید برای برخی خودروها

آزادسازی قیمت نداریم/ دستورالعمل جدید برای برخی خودروها

به گزارش بورس نیوز، رضا شیوا در نشست خبری اظهار کرد: وظیفه شورا این است که در کالا‌هایی که انحصار وجود دارد موانع ورود تولیدکنندگان در بخش تولید را از بین ببرد مگر در انحصار‌هایی که به دلیل محدودیت وجود دارد. رییس مرکز ملی درباره شایعات درباره آزادسازی قیمت برخی از خودرو‌ها افزود: به هیچ عنوان آزادسازی قیمت نداریم بلکه برای برخی از خودرو‌ها دستورالعمل جدید پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه در دسته بندی جدید خودرو‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند، گفت: خودرو‌هایی که در گذشته پایه قیمتی داشتند و دسته دوم خودرو‌های جدیدی که برای آن‌ها پایه قیمتی در نظر گرفته شد.
شیوا بیان کرد: بر این اساس ۵۵ درصد ظرفیت تولید به خودرو‌های اقتصادی و پرمصرف اختصاص می‌یابد و برای آن‌ها دستورالعمل قدیمی اعمال می‌شود همچنین قیمت برای خودرو‌های جدید که ویژه‌تر هستند بالاتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که فرمول جدید اطلاع رسانی نشده همان فرمول قدیم پابرجاست و تا ۱۰دی ماه افرادی که خودرو ثبت نام کردند از فرمول قدیم برای آنها استفاده می شود.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه بازار وضع خوبی دارد و قیمت‌ها رو به کاهش است و با افزایش تولید، قیمت خودرو درب کارخانه به قیمت بازار نزدیک خواهد شود تصریح کرد: این موضوع اکنون شامل بسیاری از خودرو‌ها شده است.

شیوا خاطرنشان کرد: نهاد‌های نظارتی روی فرآیند قرعه کشی نظارت دارند و موردی گزارش نشده است که کسی بگوید فسادی در قرعه کشی صورت گرفته است، در حال حاضر تا روش جایگزین در این باره پیدا نکردیم، روش قرعه کشی را ادامه خواهیم داد.

رئیس شورای رقابت گفت: تمام کسانی که در قرعه کشی شرکت می‌کنند دلال و واسطه گر نیستند و بخشی نیز متقاضی واقعی هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیتی که در کشور وجود دارد به دنبال افزایش تولید هستیم، گفت: آزادسازی واردات خودرو دست شورای رقابت نیست و به پیشنهاد‌هایی در این باره به هیئت دولت ارائه شده، اما فکر نمی‌کنم برنامه‌ای برای واردات وجود داشته باشند.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه فرمول جدید قیمت گذاری تاثیری بر بازار نخواهد گذاشت و هنوز مشخص نیست افزایش قیمت با این فرمول بیش از تورم بخشی باشد، افزود: خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت بودند بنابراین با فرمول جدید خوشحال نخواهند شد.


 
دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید