جزئیات خبر

شرایط لغو مسدودیت کدهای فرابورسی

شرایط لغو مسدودیت کدهای فرابورسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ‏معاونت نظارت بازار فرابورس ایران طی بخشنامه ای به مدیران عامل شرکت‌های کارگزاری در خصوص تمامی مشتریانی که تا تاریخ این نامه (6 اردیبهشت)، دسترسی برخط آنها و اختیارات مصرحه در تبصره ماده 12 دستورالعمل اجرایی معاملات برخط توسط این شرکت به بازارهای فرابورس محدود شده، اعلام کرد: رفع محدودیت از دسترسی مشتریان فوق پس از تکمیل تعهدنامه پیوسته این نامه از نظر فرابورس بلامانع است. در خصوص مشتریانی که پس از تاریخ این نامه، حسب تشخیص این شرکت مشمول محدودیت دسترسی برخط در بازارهای فرابورس می شوند، رویه اجرایی مشابه قبل خواهد بود. در راستای سیستمی کردن فرآیند فوق، شرکت‌های کارگزاری باید از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برخط، فرم تعهدنامه پیوست و در سامانه برخط مشتریان جهت تکمیل توسط مشتریانی که دسترسی برخط آنها به بازارهای فرابورس محدود شده، پیاده سازی کنند.

لذا از 11 اردیبهشت تعهدنامه مذکور برای هر یک از مشتریانی که اقدام آنها حسب تشخیص این شرکت منجر به اخلال در شفافیت و منصفانه بودن بازار می‌شود، صرفاً یک بار با تایید مدیر معاملات برخط قابل استفاده است سامانه مورد استفاده توسط شرکت کارگزاری باید درخصوص تعداد دفعات تکمیل تعهد نامه، امکان هشدار دهی و گزارش گیری داشته باشد.

پس از تاریخ فوق در صورتی که مشتری به شکل حضوری اقدام به تکمیل تعهد نامه کند، مدیر معاملات برخط باید تعداد دفعات تکمیل تعهد نامه را بصورت دستی تغییر دهد. همچنین فعال شدن امکان اخذ تعهدنامه برای مرتبه های بعدی صرفاً با هماهنگی اداره نظارت و دیدبان بازار و توسط مدیر معاملات برخط قابل انجام است.

تعهد نامه مذکور پس از تکمیل توسط مشتری باید به تایید مدیر معاملات برخط مدیرعامل کارگزاری برسد. در این خصوص تفویض اختیار مدیرعامل به مدیر معاملات برخط کارگزاری بلامانع است اما شرکت‌کارگزاری باید مستندات مربوط به تفویض صورت گرفته را نگهداری کرده و حسب درخواست این شرکت ارائه دهد.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید