جزئیات خبر

صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و درآمد 4برابری سال 99

صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و درآمد 4برابری سال 99

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صورت‌های مالی تصویب‌شده سال 99 سازمان بورس و اوراق بهادار که هفته گذشته به تصویب شورای عالی بورس رسیده بود، برای مشاهده عموم مردم و فعالان بازار در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار به‌آدرس http://Shafaf.seo.ir منتشر و قابل مشاهده است. شایان ذکر است هفته گذشته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار انتشار عمومی این گزارش‌ها را به‌عنوان یک تصمیم مهم از سوی سازمان بورس به‌منظور شفافیت اعلام کرد و گفت: در راستای ارتقای شفافیت، صورت‌های مالی سازمان برای نخستین بار برای عموم مردم و فعالان بازار منتشر خواهد شد. با این اقدام، سازمان بورس و اوراق بهادار نیز مانند هر نهاد عمومی دیگری که باید اصل شفافیت را رعایت کند، عملکرد مالی‌اش در عملکرد دید و قضاوت عموم مردم قرار خواهد گرفت و در این ساختار بر میزان شفافیت بازار سرمایه افزوده خواهد شد.
بر اساس ماده ۲۶ اساسنامه مصوب ۱۴ اسفند ۱۳۸۴ هیات وزیران و به استناد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، منبع اصلی درآمد سازمان بورس، وجود دریافتی بابت ثبت اوراق بهادار و صدور مجوز، وجوه دریافتی از ناشران اوراق بهادار، وجوه دریافتی بابت بخشی از کارمزد معاملات، وجوه دریافتی بابت هزینه‌های رسیدگی به اختلافات و نظارت بر فعالیت‌ افرد و همچنین منابع درآمدی دیگر است.

در این گزارش صورت‌های مالی تلفیقی گروه و سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار می‌گیرد که شامل صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسوی وجوه، شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، شرکت رایان بورس و شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید