جزئیات خبر

استفاده از ظرفیت بورس کالا برای تقویت ساخت و ساز مسکن

استفاده از ظرفیت بورس کالا برای تقویت ساخت و ساز مسکن

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، البرز حسینی در رابطه با تاثیر عرضه مسکن در بورس کالا در افزایش تولید و کاهش دلالی در این حوزه به خانه ملت گفت: مسکن حوزه‌ای چند وجهی بوده و مسائل مختلفی در قیمت نهایی آن اثر گذار است از این رو، بخشی از آن در حوزه تصمیم گیری و ریل‌گذاری به دولت و مجلس مربوط است که باید زمینه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را فراهم کنند.

وی افزود: تدوین ساز و کاری برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه مسکن بسیار راه گشا خواهد بود. یکی از این ابزارها استفاده از بازارسرمایه است اما باید زیرساخت‌های آن به نحوی ایجاد شود که هنگام عرضه مسکن در بورس همانند سایر محصولات دچار مشکل نشود.  وزارت راه باید زمینه و بستر ورود مسکن به بورس را فراهم و بر آن نظارت داشته باشد. اگر تمامی مسائل را به بورس واگذار کرده و زمینه دلالی در آن فراهم شود این حوزه نیز از کنترل خارج شده و مشکلات را بیشتر می‌کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در طرح جهش تولید و تامین مسکن پیش بینی شده برای تامین هزینه های ساخت مسکن و تامین مصالح از ظرفیت بورس استفاده شود. در همین راستا هم برای سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف، ساز و کار مشخصی تعریف شده تا آیین‌نامه ها و دستورالعمل‌ها بصورت کارشناسی تدوین شود تا زمینه انحراف ایجاد نشود.

حسینی عنوان کرد: اگر بستر در بورس برای عرضه مسکن درست ایجاد شود، یقیناً کمک کننده خواهد بود و مردم به راحتی با سرمایه‌های خُرد می‌توانند در بستری سالم در جهت ساخت مسکن مشارکت کنند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید