جزئیات خبر

امکان جدید بورس کالا برای خریداران خُرد سیمان + برآورد پوشش ۳۰ درصدی حجم

امکان جدید بورس کالا برای خریداران خُرد سیمان + برآورد پوشش ۳۰ درصدی حجم

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا ناصرپور درباره عرضه گواهی سپرده سیمان در بورس کالا به صدا و سیما گفت: عرضه سیمان از خرداد ماه در بازار فیزیکی بورس کالا آغاز شده و معاملات بصورت عمده صورت می‌گیرد. برای اینکه خریداران خرد هم بتوانند دسترسی مناسبی برای خرید سیمان در بورس کالا داشته باشند، گواهی سپرده سیمان تا پایان شهریور راه اندازی می‌شود.

وی افزود: قیمت‌ها در گواهی سپرده سیمان تابع بازار فیزیکی است و خریداران خرد که نیاز به خرید در تناژ پایین‌تر دارند می‌توانند از طریق گواهی سپرده اقدام به خرید کنند. بسیاری از شرکت‌های سیمانی استقبال خوبی از عرضه خرد سیمان در بورس کالا کردند و درخواست پذیرش انبار دادند و به محض پذیرش انبار از سمت بورس کالا، امکان ارائه گواهی سپرده‌ی کالایی فراهم می‌شود.

ناصرپور ادامه داد: الزامی به عرضه سیمان خرد توسط شرکت‌های سیمانی وجود ندارد و شرکت‌ها براساس تمایل، اقدام به عرضه خرد سیمان می‌کنند.میزان عرضه سیمان در گواهی سپرده کالایی حداقل ۱۰ تن در نظر گرفته شده اما شرکت‌ها با توجه به محدودیت‌ها از نظر تحویل و حمل و نقل می‌توانند عرضه را کم یا زیاد کنند. پیش‌بینی می‌شود ۳۰ درصد حجم معاملات سیمان از طریق گواهی سپرده کالایی انجام شود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید