جزئیات خبر

گزارش مدیرعامل بانک ملت از تسهیلات فرابانک و حذف قضاوت های شخصی

گزارش مدیرعامل بانک ملت از تسهیلات فرابانک و حذف قضاوت های شخصی

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد بیگدلی با اشاره به اینکه از اردیبهشت سال گ خدمت متمایز ثبت و رسیدگی به درخواست تسهیلات خرد بصورت غیرحضوری تحت عنوان سامانه هوشمند فرابانک ملت مورد بهره‌برداری قرار گرفت، گفت: با راه اندازی این سامانه، ضمن تسهیل و تسریع در ارایه خدمات اعتباری، امکانات لازم برای کمک به فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط همه‌گیری بیماری کووید‌‌‌-۱۹ نیز فراهم آمد.

وی یکی از مهم ترین ویژگی های این سامانه را حذف قضاوت ها و اعمال احتمالی سلایق شخصی در اعتبارسنجی و اعطای تسهیلات عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از سامانه غیرقضاوتی فرابانک، تمامی فرآیندهای اعطای تسهیلات بصورت سیستمی و بدون اعمال نظر شخصی احتمالی کارمندان بانک و صرفاً بر اساس تایید اصالت مستندات و اهلیت و ظرفیت مشتریان مبتنی بر داده های اعتبارسنجی انجام می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: مرحله دوم این سامانه با هدف گسترش گروه هدف تسهیلات فرابانک از طریق افزایش سقف مبلغ و رتبه‌های منتخب (A،B،C و فاقد رتبه) با قابلیت معرفی ضامن‌‌/ضامنین از سوی متقاضی و افزایش ظرفیت پذیرش درخواست تسهیلات متقاضیان از طریق فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم و توسعه کمی و کیفی عملیات خودکار در فرآیند بررسی درخواست‌ها از بهمن سال گذشته عملیاتی شده است.

بیگدلی از فراهم شدن امکان ثبت درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج معرفی‌شدگان سایت بانک مرکزی از طریق بستر سامانه فرابانک از اول تیر ماه  خبر داد و اضافه کرد: این اقدام که در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی بانک ملت بوده و مورد استقبال عموم مشتریان نیز قرار گرفته است.

وی تسهیلات بهان بدون ضامن، تسهیلات تابش، کارت اعتباری تابش، کارت اعتباری بهان بدون ضامن، تسهیلات برای مشتریان با رتبه اعتباری A و B، تسهیلات برای مشتریان با رتبه C و فاقد رتبه، کارت اعتباری برای مشتریان با رتبه اعتباری A و B، کارت اعتباری برای مشتریان با رتبه اعتباری C و فاقد رتبه، قرض الحسنه ازدواج معرفی شدگان بانک مرکزی و قرض الحسنه ازدواج خانواده شهدا و ایثارگران را انواع تسهیلات قابل اعطا در سامانه فرابانک خواند و عنوان کرد: از ۱۱ اردیبهشت سال ۹۹ تا ۲۶ شهریور ماه ۵۴،۰۹۵ فقره درخواست از سوی مشتریان در این سامانه ثبت شده که با توجه به روند رشد، پیش بینی می‌شود تعداد درخواست‌های ثبت شده در شهریور ماه از مرز ۱۰ هزار فقره عبور کند.
بیگدلی با بیان اینکه درخواست‌ها به ۴۱ هزار و ۳۰۵ مشتری منحصر بفرد تعلق دارد، تصریح کرد: ۴۵ درصد مشتریان متقاضی تا ۲۶ شهریور موفق به اخذ تسهیلات شدند و درخواست ۲۱ درصد مشتریان در جریان بررسی و اعطا قرار دارد. ضمن اینکه درخواست ۳۴ درصد متقاضیان به دلیل عدم احراز شرایط، رد یا به علت انقضای مهلت درخواست باطل شده است. تعداد کل تسهیلات اعطایی ۱۸ هزار و ۵۵۴ فقره به مبلغ ۶۹۴.۲ میلیارد تومان است که بیشترین تعداد مربوط به تسهیلات بدون ضامن با رقمی بالغ بر ۴۱۶ میلیارد تومان بود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید