جزئیات خبر

گزارش و مواضع رئیس سازمان بورس درباره سهام عدالت و تعیین تکلیف جاماندگان

گزارش و مواضع رئیس سازمان بورس درباره سهام عدالت و تعیین تکلیف جاماندگان

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی درباره آخرین تصمیمات برای سهام عدالت جاماندگان به ایلنا گفت: بحث تعیین تکلیف سهام عدالت جاماندگان در حال حاضر موضوع مجلس و دولت است و در سطح حاکمیتی باید تصمیم‌گیری شود و موضوع سازمان بورس نیست. در این مرحله سازمان بورس دخالتی ندارد. پس از تصمیم‌گیری‌های نهایی و تخصیص سهام عدالت، بحث جاماندگان می‌تواند موضوع سازمان بورس باشد و به عنوان مجری عمل کند.

وی افزود: دولت سهامدار شرکت‌های بسیار زیادی است و با درصدهای مختلفی در این شرکت‌ها حضور دارد. دولت می‌تواند درباره دارایی‌ها تصمیم بگیرد اما هنوز جزییات آن مشخص نیست. 

این مقام مسئول درخصوص اینکه گفته می‌شود، توزیع سبد سهام عدالت در 10 سال گذشته عادلانه نبوده‌، تصریح کرد:‌ در مرحله‌ای که سهام عدالت توزیع شد، مشخص نبود سهام کدام یک از این شرکت‌ها نصیب چه کسی می‌شود. البته شرکت‌های بزرگ که سهام کافی داشتند به همه سهامداران تخصیص پیدا کردند.

دهقان دهنوی ادامه داد:‌ از سوی دیگر سهام برخی از شرکت‌های کوچک‌تر بصورت منطقه‌ای تخصیص پیدا کرده و سعی شده ترکیب یکنواختی باشد و در مرحله اول ارزش خالص دارایی‌ها حساب شده که همه ارزش یکسانی داشتند و به همین دلیل هم توزیع سبد سهام عدالت شانسی نبوده و کاملا مساوی تقسیم شدند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید