جزئیات خبر

ابلاغ دستورالعمل محیط‌ های آزمون برای ایجاد ابزارها،بازارهای و نهادهای جدید

ابلاغ دستورالعمل محیط‌ های آزمون برای ایجاد ابزارها،بازارهای و نهادهای جدید

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید حسن‌آبادی مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس ، دستورالعمل اجرایی محیط‌های آزمون (سندباکس) بازار سرمایه را ابلاغ و اعلام کرد: سندباکس بازارسرمایه، بستری برای محک ایده‌های نوآورانه در حوزۀ محصولات و خدمات مالی جدید اعم از بازارها، ابزارها، نهادها و راهکارهای نوین مرتبط به بازار سرمایه است که تا کنون قانونمند نشده بودند.

سازمان بورس در راستای مسئولیت تنظیم­‌گری و با هدف ساماندهی به ایده‌­های نوآورانه، اقدام به راه‌­اندازی سندباکس کرد تا از این طریق شرایطی نظیر محیط عملیاتی بازار برای طرح‌های بدون مقررات و دستورالعمل، ایجاد و زمینه ابزارها و بازارها و نهادهای جدید فراهم شود.

سازمان بورس در اردیبهشت ، مجوز و مصوبه لازم به منظور راه‌اندازی محیط آزمون (سندباکس) را از شورای عالی بورس و سپس موافقت اصولی کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون وزارت اقتصاد در خرداد دریافت شد. در گام بعد دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تدوین و در هیئت مدیره سازمان تصویب شد .

با ابلاغ این دستورالعمل، تمامی متقاضیان که ایده های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه دارند می‌توانند طرح‌ها را که با شرایط مندرج در ماده ۶ دستورالعمل مطابقت داشته باشند به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه مستقر در مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

متن دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه در دسترس است و نحوه ارسال درخواست ها هم بزودی اعلام می‌شود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید