جزئیات خبر

سامانه جدید معاملات بومی با افزایش تحمل فشار بیشتر آماده شد

سامانه جدید معاملات بومی با افزایش تحمل فشار بیشتر آماده شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روح اله دهقان از آمادگی به کار سامانه جدید معاملاتی بومی خبر داد و به سنا گفت: سامانه جدید از نظر امکانات، شبیه به سامانه معاملاتی موجود بوده و تفاوت چندانی با آن ندارد اما از نظر توسعه پذیری و مقدار فشاری که می‌تواند تحمل کند، پیشرفته تر است.

وی افزود: برای سامانه جدید از فناوری به روزتری استفاده شده که طبق فناوری روز دنیا بوده و توسعه پذیرتر است. امکانات موجود در این سامانه نیز کمک می‌کند همگام با گسترش و توسعه بازار، سیستم‌های معاملاتی با مشکلات کمتری مواجه شوند. هدف از تولید سامانه جدید، رفع خطرهای ناشی از فشار بازار بود. در این مرحله ایجاد امکانات جدید برای سرمایه‌گذاران دنبال نمی شد و شاید به همین دلیل، سرمایه‌گذاران تفاوت زیادی بین سامانه جدید و قدیم احساس نکنند.

دهقان ادامه داد: در مرحل بعدی، بنا به نیاز سازمان بورس، دست مدیریت فناوری بورس برای توسعه و پیاده سازی ابزارهای جدید بازتر است.سامانه معاملات و پس از معاملات، حوزه‌های جدا از هم هستند که خدمات مورد نیاز را در اختیار همدیگر قرار می دهند. سامانه جدید تنها حوزه معاملات را در بر گرفته و با سامانه پس از معاملات ارتباطی پیدا نمی‌کند. این سامانه می‌تواند برای معاملات ابزارهای نوین توسعه یابد و امکان پیاده سازی را برای ابزارهای نوین فراهم کند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید