جزئیات خبر

اقدامات سازمان بورس برای توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

اقدامات سازمان بورس برای توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، میثم فدایی با بیان اینکه توسعه و تسهیل دسترسی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از اقدامات انجام شده درباره توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است به سنا گفت: در همین راستا، سازمان بورس دسترسی‌های آنلاین و آف لاین را برای استفاده آسان‌تر سرمایه‌گذاران بازار سرمایه گسترش داده است.

وی افزود: دستورالعمل سرمایه‌گذاری آنلاین تصویب شد که از این طریق، امکان صدور و ابطال صندوق‌ها بر روی اپلیکیشن‌های مختلف و استارت آپ‌های بزرگ فراهم و امکان صدور و ابطال صندوق‌ها در شعب بانک‌ها آزاد شده است. علاوه بر این موارد و در جهت توسعه سرمایه گذاری غیرمستقیم، ابزارهای سرمایه‌گذاری متنوعی طراحی شده‌اند. صندوق‌های املاک و مستغلات و نیز صندوق‌های اهرمی برخی از ابزارهای جدیدی هستند که به تازگی در بازار سرمایه معرفی شده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به مقررات‌زدایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعلی ادامه داد: سازمان بورس برخی از قوانین دست و پاگیر را کاهش داده و سعی کرده تاحد امکان به افزایش کارایی صندوق‌ها کمک کند.
فدایی توسعه مجوزهای سرمایه‌گذاری را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه سرمایه‌گذاری غیر مستقیم عنوان و اضافه کرد: طی ۷ ماهه اخیر مجوزهای متعددی بخصوص به شرکت‌های سبدگردان اعطا شده به طوری که تعداد سبد گردان‌ها در این مدت با بیش از ۳۳ درصد رشد همراه شده است.
وی تصریح کرد: طی ۷ ماه گذشته با بیش از ۲۶ درصد افزایش در حجم صندوق‌ها روبرو شده به طوری که حجم آنها از ۴۰۱ به ۵۰۸ هزار میلیارد تومان رسیده ‌است. حجم صندوق‌های اختصاصی بازارگردانی نیز از ۶۶ به ۹۳ هزار میلیارد تومان رسیده‌ که رشد ۵۰ درصدی را شاهد بودند. صندوق‌های کالایی نیز در این مدت به رقم ۲.۶ هزار هزار میلیارد تومان رسیدند که عدد قابل توجهی محسوب می‌شود.
فدایی درخصوص برنامه حفظ و نگهداری این ارزش توضیح داد: دسترسی مردم به صندوق‌ها روز به روز افزایش داده می شود تا بتوانند منابع بیشتری جذب کنند. علاوه بر این عملکرد محوری کارمزد مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دست انجام است. مدیرصندوق‌هایی که عملکرد بهتری نسبت به شاخص داشته باشند، می‌توانند کارمزد دریافت کنند. این موضوع سبب ایجاد انگیزه بیشتر صندوق ها در جهت تلاش برای سوددهی بهتر است. عملیاتی شدن این روش نیازمند ایجاد نرم افزار مربوطه است که قرار است تا دو هفته آینده عملیاتی شود.

 

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید