جزئیات خبر

وعده انتشار صورت مالی زیرمجموعه های سازمان بورس در سال آینده

وعده انتشار صورت مالی زیرمجموعه های سازمان بورس در سال آینده

ه گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی بهشتی‌سرشت در مراسم رونمایی از سامانه جدید برگزاری آزمون حرفه‌ای بازار سرمایه با اشاره به اینکه این سامانه با تلاش شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس راه اندازی شده، گفت: نگاه سازمان در حوزه توسعه تخصص‌محور و علاقه‌مند است به موضوع‌های تخصصی و حرفه‌ای بیش از دیگر موضوع‌ها پرداخته شود. بنابراین با این رویکرد بحث مربوط به اطلاع‌رسانی به روابط عمومی سازمان بورس سپرده شد.

وی افزود: از شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس انتظار می‌رود در حوزه آموزش بازار سرمایه، تنظیم‌گر و تسهیل‌گر باشد. قرار نیست این مجموعه تبدیل به یک موسسه آموزشی شود. همان‌طور که سازمان بورس یک نهاد ناظر و تنظیم‌گر است از این شرکت نیز انتظار می‌رود در حوزه آموزش بازار سرمایه تنظیم‌گر و رگولاتور باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: سیاست سازمان در قبال شرکت‌های تابعه شفافیت، تخصص و بهره‌وری بوده و به دنبال آن است تا روابط سازمان با شرکت‌های تابعه، یک رابطه شفاف همراه با پاسخ‌گویی و کارنامه قابل قبول عملکردی و بهره‌وری باشد. مجموعه سازمان بورس به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی متعلق به مردم است و بهتر است همه در جریان باشند که مراوده‌ها به چه صورت تنظیم می‌شود.

بهشتی‌سرشت عنوان کرد: مراوده‌ها مالی و قراردادی با شرکت های تابعه چون شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس و رایان بورس تغییر یافته و از این پس بر اساس قراردادهای مشخص و مبالغ مشخص انجام می‌شود. با انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس در سال ۱۴۰۰، وعده داده می شود در سال ۱۴۰۱ هم صورت‌های مالی زیرمجموعه ها بصورت شفاف منتشر شود.
 

علیرضا قنادان مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه و آموزش بورس هم با بیان اینکه تغییر نام شرکت، مأموریت و گام نخست از یک مسیر تحولی بشمار می‌رود، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه و سطح اثرگذاری آن در اقتصاد از اواسط سال ۹۸ شتاب متفاوت گرفته و با وجود چالش‌های سال ۹۹، حوزه اثرگذاری بازار سرمایه در اقتصاد بسیار بیشتر شده است.

وی درباره سامانه جدید برگزاری آزمون‌های بازار سرمایه توضیح داد: با توجه به اهمیت گواهینامه‌ها برای فعالیت نهادهای مالی و فعالان بازار سرمایه از سه ماه گذشته همزمان با تغییر مدیریتی در این شرکت، مباحث مربوط به رفع مشکلات فعالان بازار در زمینه ظرفیت سامانه‌ و زیرساخت‌های مربوط به آزمون ها به شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس منتقل شد.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته در مجموع ۱۱ هزار و ۲۶۸ نفر ظرفیت ثبت نام برای برگزاری آزمون وجود داشت که در نیمه دوم سال ۹۹ این ظرفیت افزایش یافت. از ابتدای سال تا به امروز سه‌ هزار و ۸۰۲ ظرفیت برگزاری آزمون بوجود آمد که علت کاهش ظرفیت به شرایط کرونایی و توقف آزمون‌ها از ۱۳ تیر ماه برمی‌گردد.

قنادان با پیش‌بینی اینکه تا پایان آذر امکان برگزاری آزمون برای ۲۵ هزار نفر فراهم می‌شود، ادامه داد: در الگوی جدید برخلاف گذشته مبنایی برای روز ثبت نام یا روز بازگشایی برای ظرفیت‌ برگزاری آزمون وجود نخواهد داشت و همه کسانی که متقاضی شرکت در آزمون‌ها باشند، می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بدین ترتیب ظرفیت برای ثبت نام عموم آزاد و افراد می توانند برای ثبت نام به سامانه مراجعه کنند. سامانه جدید از دهم مهر برای ۷۵۰ نفر از کسانی که آزمون‌های آنها در دوره‌های گذشته لغو شده بود، باز است و بصورت آزمایشی فعال می‌شود. مرکز تماسی برای افرادی که نیاز به پشتیبانی دارند نیز راه اندازی شده تا به مسائل داوطلبان رسیدگی شود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید