جزئیات خبر

اقبال بورس آمریکا زمینه ساز جهش بیت کوین به ۶۲ هزار دلار شد

اقبال بورس آمریکا زمینه ساز جهش بیت کوین به ۶۲ هزار دلار شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ ، پس از اعمال محدودیت چین برای ارزهای مجازی ، آمریکا به مقصد شماره یک ماینرهای بیت کوین در دنیا تبدیل شد و انتشار برخی خبرهای مثبت نیز موجب جهش قیمت ها شد تا به فاصله 4 هزار دلاری رکورد تاریخی در فروردین سال جاری یعنی 65 هزار دلار برسد.

بر اساس این گزارش ، بررسی بازار ارزهای مجازی حاکی از جهش قیمت بیت کوین است و قیمت بزرگ ترین رمز ارز دنیا که اوایل ماه جاری میلادی به کمتر از 50 هزار دلار هم رسیده بود از مرز 62 هزار دلار عبور کرد .

این رویداد ناشی از اعلام عدم مخالفت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با صندوق قابل معامله (ETF) بازار آتی بیت کوین و احتمال راه اندازی این صندوق در هفته آینده بود اما افزایش سهم آمریکا از استخراج رمز ارزها و تبدیل شدن به مقصد شماره یک ماینرهای بیت کوین هم باعث جهش قیمت رمز ارزها شد .

بیش از 20 شرکت فعال در حوزه ارز دیجیتال از چین خارج شده اند و  با وارد شدن ضربه شدید به بازار داخلی ، احتمالاً هیچ شانسی برای احیای آن وجود نخواهد داشت. همچنین گوگل در حال انجام تحقیقات برای امکان استفاده از ارزهای دیجیتالی بر پلتفرم پرداختی است.

هم اکنون حدود 90 درصد از کل بیت کوین های قابل استخراج ، معدن کاوی شده و در روندی نزولی ، آخرین بیت کوین هم تا سال 2140 استخراج خواهد شد. بنابراین به نظر می رسد موتور پنهان رشد ارزش بیت کوین در حال روشن شدن است. با وجود این به گفته کارشناسان ، بیت کوین از منظر دارایی و  پولی ، قابل اطمینان نیست . چرا که نرخ آن با نوسانات شدید همراه است.

مسائلی از این دست موجب شده ، بیشتر کشورها در برابر این چالش که ارزهای مجازی را به عنوان واحد پولی یا مبادله بپذیرند یا خیر ، رویکرد محتاطانه ای در پیش بگیرند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید