جزئیات خبر

توضیح رییس سازمان بورس درباره فروش اوراق دولتی و عدم افزایش نرخ بهره

توضیح رییس سازمان بورس درباره فروش اوراق دولتی و عدم افزایش نرخ بهره

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی با بیان اینکه بصورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است به سنا گفت: باید به منشا فروش این اوراق توجه جدی شود. بخش اعظم فروش اوراق، ناشی از عملیات بازار باز بین بانک مرکزی و بانک ها است که ثبت آمار معاملات در بازار بدهی رخ می دهد و به هیچ عنوان به معنی فروش اوراق توسط دولت نیست. در واقع طی سه هفته اول مهر، دولت هیچ فروش اوراقی در بازار نداشته است و برای هفته بعد هم برنامه فروش ندارد.

وی افزود: آن چیزی که تحت فروش اوراق در آمار روزانه منعکس می شود ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی است و ارتباطی با فروش اوراق توسط دولت ندارد. ضمن آنکه دولت هم متعهد و ملتزم به حفظ نرخ بهره است و هیچ برنامه ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است.

دهقان دهنوی ادامه داد: به عنوان عضو در تمامی جلسه‌های کمیته بند کاف بودجه و جلساتی که در قالب کارگروه تامین مالی در داخل وزارت اقتصاد برگزار می شود، حضور مستمر داشته و وزیر اقتصاد در این جلسات تاکید داشته تغییر سر رسیدها، تنها راه حل درست برای ایجاد جذابیت در فروش اوراق است و هیچ نیازی به افزایش نرخ بهره نیست و بصورت اساسی و اصولی با افزایش نرخ بهره مخالف هستند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید