جزئیات خبر

گزارش بانک مرکزی از رشد ۱۰۶ درصدی تامین مالی از طریق بورس

گزارش بانک مرکزی از رشد ۱۰۶ درصدی تامین مالی از طریق بورس

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق تازه ترین گزارش بانک مرکزی ، مجموع تامین مالی از طریق بازار سرمایه در مرداد سال جاری با رشد ۱۰۶ درصدی نسبت به ماه قبل به ۴۱.۴۲ هزار میلیارد تومان رسید.

بر اساس این گزارش ، بررسی شاخص ها و نماگرهای بازار اوراق بهادار تهران نشان می دهد در مرداد ۱۴۰۰، شاخص کل بورس به بیش از ۱.۵ میلیون واحد رسید که نسبت به تیر ماه ، بیش از ۱۵ درصد رشد داشت. در حالی که رشد شاخص کل بورس تهران در پنج ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل، افت ۱۳.۸ درصدی داشت.

اما ارزش بازار سهام در مرداد سال جاری به ۶۰۹۹.۹۵ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه گذشته، ۱۴.۲ درصد رشد داشت. همچنین ارزش بازار بدهی با رشد ۲ درصدی نسبت به تیرماه به ۲۶.۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات هم به ۸۶.۸.۴ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه قبل، ۹.۱ درصد کاهش داشت. در پنج ماه اول سال جاری ، ارزش معاملات بورس تهران با افت بیش از ۶۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۶۸.۶۱ هزار میلیارد تومان رسید اما حجم معاملات در مرداد به ۱۲.۴۲ میلیارد سهم رسید که نسبت به تیرماه، بیش از ۱۰ درصد کاهش داشت.

در دومین ماه تابستان ، شاخص کل فرابورس با رشد ۱۴.۸ درصدی نسبت به ماه قبل به بیش از ۲۱.۸ هزار واحد رسید. همچنین ارزش بازار سهام با رشد ۱۱.۹ درصدی نسبت به تیر ماه به  ۱۵۹۹.۸۵ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به پایان سال قبل، ۲.۷ درصد کاهش داشت. ارزش بازار بدهی هم در مرداد به  ۲۷۰.۶۲ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه قبل، ۱.۳ درصد افزایش داشت.

در پنج ماه نخست سال جاری هم مجموع تامین مالی از طریق بازار سرمایه به ۱۴۱.۱۶ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۱۱.۸ درصد افزایش یافته است.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید