جزئیات خبر

نقطه قوت هیئت مدیره فعلی سازمان بورس از زبان وزیر اقتصاد

نقطه قوت هیئت مدیره فعلی سازمان بورس از زبان وزیر اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در جلسه معارفه ششمین رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه ، گفت: هیئت مدیره سازمان بورس یکی از کانون های مهم تصمیم‌گیری بازار سرمایه است و باید در بزنگاه ها و در کوتاه ترین زمان، تصمیمات بهینه حرفه ای تر و تخصصی تر بگیرد. همچنین باید ضمن تولید محتوا در اتاق های فکر، فرهنگ سهامداری و ارتقاء آموزش مردم ترویج شود.

وی ادامه داد: عدم وابستگی و سلامت هیئت مدیره فعلی سازمان ، نقطه قوت بوده و سبب عدم سوگیری در تصمیمات و ایفای بهتر نقش نظارتی سازمان می شود . اعضای هیئت مدیره سازمان بورس باید ملاحظات وزارت اقتصاد را در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس لحاظ کنند تا فرآیند تدوین و اجرای این قانون با کمترین مشکلات انجام شود.

این مقام مسئول افزود: هیئت مدیره در کنار تدابیر باید بداند نقش آفرینی بازارسرمایه در تشکیل سرمایه مهم است تا بازیگران کوچک و بزرگ اقتصاد نیز تأمین مالی را انجام دهند و حتماً کارکرد متفاوتی را می توان متصور شد. متأسفانه بازار سرمایه تاکنون در بخش تشکیل سرمایه سهم اندکی داشته و کمکی که بخش واقعی اقتصاد از بازار سرمایه بهره مند شده، بسیار کمتر از ظرفیت های واقعی این بازار است .

به گفته خاندوزی ، باید به کمک ساز و کارهایی ، هم جذابیت بازار سرمایه را حفظ  و هم بهره مندی افرادی که منافع اقتصاد ملی را توأمان تأمین می کنند، تأمین کرد. فعالان بازار سرمایه هم نوع مواجه مدیریت جدید سازمان بورس را به وضوح احساس و از همین هفته‌ی اول در جهت افزایش اعتبار و اعتماد بازار اقدام کنند .

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید