جزئیات خبر

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای واگذاری سهام دولت در ۷ شرکت بزرگ بورسی

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای واگذاری سهام دولت در ۷ شرکت بزرگ بورسی

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس با توجه به شرایط سخت اقتصادی دولت ناشی از آثار تحریم ها و بیماری کرونا، تحقق منابع درآمدی پیش بینی شده در بودجه سال جاری نقش بسیار مهمی در اداره هرچه بهتر امور جاری دارد. در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۹۵ هزار میلیارد تومان به عنوان درآمدهای حاصل از واگذاری سهام و بنگاه های متعلق به دولت پیش بینی شده است.

بر اساس این گزارش در این مسیر از جمله موانع پیش رو، عدم وجود سهام آماده به اندازه کافی برای عرضه به عموم است. علی رغم وجود ظرفیت قابل توجهی از سهام متعلق به دولت در ۷ شرکت بورسی به ارزش حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان به دلایلی از جمله توثیق کل سهام دولت در ۴ شرکت و مخالفت وزارتخانه های تخصصی مربوط به ۳ شرکت، امکان عرضه آنها فراهم نیست.

اگرچه هیات واگذاری طبق ماده بند ب ماده ۴ قانون، اختیار تصویب فهرست موارد قابل فروش و تعیین میزان هر یک را دارد اما به علت حساسیت وزارتخانه های ذیربط و در راستای پیشگیری از اختلاف نظر بین دستگاه ها و ایجاد همگرایی و هماهنگی بیشتر در مجموعه دولت، وزارت اقتصاد پیشنهاد تصمیم گیری نهایی از سوی هیات وزیران درخصوص واگذاری تمام یا بخشی از سهام دولت در شرکت های کشتیرانی، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ، فولاد مبارکه، ملی مس ، ایران خودرو و سایپا که مشمول گروه ۲ ماده ۲ قانون هستند و نیز الزام به رفع توثیق از سهام دولت را ارائه کرد.

در صورت تصویب این پیشنهاد، هیات واگذاری در چارچوب مقررات نسبت به تعیین روش واگذاری، قیمت سهام و سایر شرایط اقدام خواهد کرد.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید