جزئیات خبر

ادعای رئیس جدید سازمان خصوصی سازی در واگذاری پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و...

ادعای رئیس جدید سازمان خصوصی سازی در واگذاری پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و...

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین قربانزاده که از 29 شهریور ، رئیس جدید سازمان خصوصی سازی شده (با سابقه مدیر مسئول همشهری و مشاور اقتصادی قالیباف ) در نشست با اعضای اتاق بازرگانی در خصوص بررسی واگذاری پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و نیروگاه ها گفت: در ۱.۵ ماه گذشته با روسای سابق سازمان خصوصی سازی، استادان پژوهشکده‌ها، اندیشکده ها و مجموعه‌های تخصصی تامین‌سرمایه و بزرگان اقتصاد ۵ جلسه و نشست تخصصی برگزار و مشخص شد نقدهایی به رویه ها و اشکال واگذاری وجود داشت. بنابراین سعی شد قبل از تجویز،  تشخیص جامع وجود داشته باشد.

وی افزود: در این مدت ۸ فرآیند واگذاری از جمله اینکه چه شرکتی به فهرست واگذاری می‌آید و یا چه شرکتی استثنا می‌شود تا مرحله قیمت گذاری، ارزش گذاری، واگذاری، نظارت بر آن و حل مشکلات حقوقی بررسی شد. باید مشخص کرد آیا اعتقاد واقعی به خصوصی سازی وجود دارد و یا اینکه بصورت ویترینی فقط در جلسات از خصوصی‌سازی حرف زده شود.

قربانزاده ادامه داد: در این مدت احکام قضایی ۲۰ پرونده چالشی مطالعه شد اما یک قاضی بجای استناد و استدلال در احکام، بیانیه سیاسی می نویسد. نظر سران قوا هم این گونه که برخی استناد می‌کنند نیست. بنابراین رویه ها و فرآیندها باید اصلاح شود و به فرایند تحولی رسید. باید از مرحله سنتی عبور کرد و به نظام ارزش‌گذاری جدیدی درباره واگذاری ها رسید. اگرچه اموال دولتی باید به قیمت واقعی به فروش برسند اما بنگاه ها هم باید به یک نوع بهره وری برسند که در پی آن رشد اقتصاد ملی اتفاق بیفتد.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید