جزئیات خبر

اوراق دولتی بر مبنای کشش بازار سهام عرضه می شود

اوراق دولتی بر مبنای کشش بازار سهام عرضه می شود

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی درباره فروش اوراق دولتی در بازار سرمایه به صدا و سیما گفت: بازار بدهی و سهام دو بازار مجزا هستند که در کل دنیا در کنار هم فعالیت می‌کنند. فردی که سهام خریداری می‌کند به ندرت اتفاق می‌افتد سهام را بفروشد و اقدام به خرید اوراق مشارکت یا بدهی کند.

وی از برنامه توسعه بازار بدهی برای تسهیل تامین مالی دولت و شرکت‌های خصوصی از این بازار خبر داد و افزود: براساس کشش بازار سرمایه اقدام به عرضه اوراق دولتی می‌شود. نهادهای مالی مانند بانک ها، بیمه‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری باید طبق مقررات، بخشی از دارایی را اوراق خریداری کنند و در زمانی که قرار است عرضه شود بنا بر میزان توانایی آنها خریداران اوراق مشخص می‌شوند.

عشقی با اشاره به اینکه سهامداران حقیقی این اوراق را خریداری نمی‌کنند، ادامه داد: اینگونه نیست که اوراق روی میز باشد و به مردم سهام را بفروشند و اوراق خریداری کنند. زیرا ۹۹ درصد این اوراق قبلا بازاریابی شده است. بخش عمده‌ منابع حاصل از فروش اوراق صرف بازخرید اوراق قبلی می‌شود و وجوه حاصل از فروش، دوباره به بانک‌ها و صندوق‌ها باز می‌گردد لذا خالص عددی که از بازار خارج می‌شود ۱۰ درصد است. در عرضه‌های اولیه نیز کشش بازار مدنظر قرار داده می شود و اکنون برخی از شرکت‌ها آماده عرضه اولیه هستند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید