عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

توضیحات فرابورس در خصوص دلایل حذف حجم مبنای بازار پایه‌ای‌ها

توضیحات فرابورس در خصوص دلایل حذف حجم مبنای بازار پایه‌ای‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میثم فدایی در یک گفتگوی اینستاگرامی در توضیح حذف حجم مبنا عنوان کرد: در سهام شرکت های بازارپایه نمادهایی بودند که بیش از یک سال در صف فروش قفل بودند که بنا به عوامل مختلف بازاری، اقتصادی یا فاندامنتال نیازمند تعدیل قیمت بودند. بنابراین این طرح مطرح شد که حجم مبنا برای شرکت‌هایی که بیش از 20 روز در صف خرید یا فروش بودند حذف شود.

سرپرست فرابورس ایران اضافه کرد: با اجرای این طرح در حال حاضر بیش از 10 سهم از 25 سهم مشمول این قانون، متعادل شدند و در یک برهه ای صف فروش آنها طی هفت روز گذشته جمع شده است.

وی با اعلام خبر نامه‌نگاری با کارگزاران در خصوص احتمال تخلفات عنوان کرد: همچنین درباره تخلفات مکرر بازار طرح‌هایی را به هیئت مدیره پیشنهاد دادیم تا برخی تخلفات از جمله سفارش‌های تک‌سهمی که برای معامله‌گران آزاردهنده است و موجب اختلال روانی بازار می شود، با اخطار مواجه شوند.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: در صورت تخلف خود کارگزاران با آن برخورد خواهند کرد.

در ادامه این لایو سرپرست فرابورس عنوان کرد: سعی داریم طی ماه‌های آینده رویه‌های نظارتی ناظران فرابورس را تا حد امکان قانون‌مند کرده و به بازار اعلام کنیم.

وی با اعلام برنامه‌های پذیره‌نویسی فرابورس تا پایان سال گفت: در فرابورس ایران 4 شرکت بیمه ای طی ماه های گذشته پذیره‌نویسی شدند، یک شرکت پروژه به نام تجلی هم ثبت سرمایه شده و به زودی گشایش نماد خواهد شد. در حال حاضر هیچ پرونده‌ای برای پذیره‌نویسی نداریم.

وی همچنین خبر داد که تقویم عرضه اولیه‌ها طی هفته های آتی منتشر و هیچ عرضه‌ای بدون اینکه یک ماه قبل اطلاع‌رسانی عمومی شده باشد اتفاق نخواهد افتاد.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید