عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

راه انداری رمز ریال آزمایشی در فضای دیجیتال / واردات کالا با استفاده از رمزارز

راه انداری رمز ریال آزمایشی در فضای دیجیتال / واردات کالا با استفاده از رمزارز

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهران محرمیان در حاشیه مراسم هفتمین همایش مالی اسلامی گفت: موضوع رمز ارز ذی‌نفعان و متولیان متعددی دارد و موضوع آن به معاونت اقتصادی رئیس جمهور سپرده شده و جلسات متعددی برگزار شده که امید می رود در هفته‌های آینده خبرهای مثبتی منتشر شود.

وی افزود: مواد قانونی نیز در حال پیشرفت است و همگرایی مطلوبی بین قوای مختلف انجام می‌شود. در مسائل شرعی با توجه به اعتماد رهبری به متخصصان به زودی راهکارهایی خواهیم داشت. برای حل تناقض بین تمرکز زدایی و موضوع حاکمیت پول کشورها، راهکار رمز پول ملی کشورها از سوی بانک مرکزی مطرح شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در بانک مرکزی از چند سال گذشته این موضوع مطرح و اقدامات فنی انجام و مقررات در شورای پول و اعتبار نیز تصویب شده است. به زودی مرحله آزمایشی رمز پول بانک مرکزی با نام رمز ریال اجرا می‌شود که بصورت اسکناس است اما در فضای دیجیتال منتشر و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

محرمیان درباره استفاده از رمز ارز در واردات کالا توضیح داد: مصوبه مرداد ماه هیات وزیران استفاده از رمز ارز در واردات است که آیین‌نامه‌های اجرایی در حال تدوین است و به زودی اجرا و جزییات اعلام می‌شود.  هدف این است افرادی که می‌خواهند در واردات از رمز ارز استفاده کنند، مشکلی نداشته باشند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید