عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

پیش نویس جدید سرمایه‌گذاری خارجی تهیه شد

پیش نویس جدید سرمایه‌گذاری خارجی تهیه شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی با بیان اینکه مقاوم شدن اقتصاد نیازمند تمرکز بر توانمندی ها و قدرت تولید داخل و استفاده از ظرفیت خارج است به خبرنگاران گفت: باید به سمت کمترین میزان سیاسی شدن مناسبات اقتصادی حرکت کرد. پایه های تعامل های اقتصادی با نقش آفرینی بخش خصوصی و غیر دولتی باید به قدری قوی باشد که کمتر از نوسانات سیاسی همسایگان متأثر شد. ثمره تسهیل ارتباط فعالان اقتصادی در کشورهای همسایگان را بزودی مشاهده خواهد شد.

وی از ارسال پیش نویس جدیدی برای مراجع قانونی در زمینه سرمایه گذاری خارجی در ایران خبر داد و افزود: این پیش نویس درخصوص تغییرات جدی از جمله اقامت ها و مشوق های مالکیتی طولانی تر، افتتاح حساب های بانکی و رفع موانع است.

براساس این گزارش، سهامداران متصرر بورس هم از این اظهارات خاندوزی ، متحعب و منتقد شدند که چرا وی در برابر سقوط روزانه قیمت ها و شاخص ، سکوت کرده و به جای تمرکز بر حل مشکلات بازار سرمایه به فکر سرمایه گذار خارجی است و اینکه آیا اصولا" با شرایط وخیم دو سال اخیر بورس و تورم 45 درصدی ، رشد منفی اقتصاد ، تحریم ها ، قیمت گاز ۳ برابری قطر و ... آیا سرمایه گذاران خارجی حاضر به ورود هستند ؟    

از سوی دیگر ، مردم هم از ترس در حال خروج سرمايه به خارج بوده و در رمز ارزها ، فارکس ، خرید مسکن در ترکیه و... سرمایه گذاری کرده اند .

برخی هم به طنز اعلام کردند : از فردا سرمایه گذاران خارجی برای ورود و سرمایه گذاری در ایران به صف خواهند نشست !

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید