عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

تصویب مقررات صندوق‌های سرمایه گذاری «مختص اوراق دولتی»

تصویب مقررات صندوق‌های سرمایه گذاری «مختص اوراق دولتی»

به گزارش بورس امروز، مجید عشقی با بیان اینکه از تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ تا امروز تعداد ۵ مجوز موافقت اصولی با تاسیس و یا تبدیل ساختار صندوق صادر شده است اظهار داشت: این صندوق‌ها اصولا از نوع صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بدهی با سررسید کوتاه‌مدت هستند که این امر نیازمند وجود مقادیر قابل توجه اوراق بهادار با ویژگی‌های یاد شده است.

عشقی گفت: چنانچه برنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی، انتشار اوراق دولتی کوتاه‌مدت با برنامه‌ریزی مستمر و معین و دارای نقدشوندگی مناسب باشد، امکان تاکید بر این موضوع در حد نصاب‌های سرمایه‌گذاری صندوق نیز وجود خواهد داشت.

عشقی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بهادار مختص اوراق دولتی، به خرید “اوراق بهادار با درآمد ثابت، اسناد خزانه اسلامی و گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی” اختصاص می‌یابد اضافه کرد: از این میزان ۷۵ درصد از دارایی‌های صندوق به “اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشره توسط دولت و اسناد خزانه اسلامی” تخصیص داده می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تاکید کرد: سازمان بورس در راستای توسعه صندوق‌های مذکور، آمادگی دارد تا درخواست‌های مجوز تاسیس را در اسرع وقت بررسی و صادر کند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید