عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

شرط مهم راه اندازی بورس بین الملل : حضور سهامداران خارجی معتبر

شرط مهم راه اندازی بورس بین الملل : حضور سهامداران خارجی معتبر

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهادر بیژنی درباره اعلام هفته پیش دبیر مناطق آزاد با بیان اینکه ایجاد بورس بین‌الملل طی چند سال گذشته در دستور کار سازمان بورس قرار داشته به سنا گفت: با همکاری که بین سازمان بورس و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد این پروژه تا میزان قابل توجهی پیشرفت کرد. با تشکیل گروه بین الملل، جلسه اولیه‌ای با موضوعات فنی و الگوی کسب و کار برگزار شد تا این پروژه و فرایند اخذ مجوز را تکمیل کند. از جمله موارد، مذاکره با سهامداران معتبر بالقوه خارجی بود که همه مسئولیت‌ها بر عهده این گروه قرار گرفت.

وی افزود: از زمان آغاز به کار این گروه، مذاکراتی با بورس‌ها، مراکز مالی بین‌المللی و شرکت‌های هدف اروپایی و آسیایی انجام گرفت. امید می رود فرآیند تاسیس این بورس از جمله نهایی کردن سهامداران معتبر خارجی که یکی از ملزومات شکل‌گیری این بورس است هر چه سریعتر به سرانجام برسد. بنابر مقرره ای ، لازم است ترکیب سهامداران این بورس متشکل از سهامداران داخلی و خارجی باشد. برای سازمان بورس بسیار مهم است سهامداران خارجی بورس بین‌الملل جزو سهامداران معتبر و شناخته شده باشند تا بتوانند ارزش افزوده‌ای را برای این بورس ایجاد کنند.

بیژنی ادامه داد: به دلیل ملی بودن پروژه بورس بین‌الملل از تمام ارکان بازار سرمایه در چهارچوب گروهی که تشکیل شده برای تکمیل فرآیند مذاکرات با سهامداران بالقوه خارجی و مباحثی که منجر به نهایی شدن اعطای مجوز به بورس بین‌الملل خواهد شد، استفاده شده است.با دستور سازمان بورس، ارکان بازار سرمایه موظف شدند در خصوص جستجو و مذاکره با سهامداران معتبر خارجی بالقوه برای سهامداری همکاری کنند.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید