عرضه اولیه " سابیک " چهارشنبه 1400/02/28 حداکثر300 سهم در بازه قیمت 10،030 تا 12،250 ریال

جزئیات خبر

توثیق الکترونیکی سهام و ثبت مستقیم افزایش سرمایه شرکت ها

توثیق الکترونیکی سهام و ثبت مستقیم افزایش سرمایه شرکت ها

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی درباره دارایی‌های مالی افراد و اجرای احکام در سازمان ثبت اسناد و املاک به ایرنا گفت: زمان اجرای حکم قضایی و توثیق دارایی فرد، توثیق دارایی‌های فیزیکی زمان‌بر است و فرایند پیچیده‌ای دارد و باید به دفترخانه مراجعه کرد. اما توثیق الکترونیکی سهام در حال راه‌اندازی است و با یک درخواست از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک و با توجه به مدارک و اسناد و مجوزهای قانونی انجام می‌شود.

وی افزود: با تسریع در ثبت تغییر و تحولات نهادهای مالی و ثبت افزایش سرمایه سهامداران، تبعات مالی برای صاحبان شرکت‌ها کاهش خواهد یافت. با وجود دو هزار نهاد مالی و شرکت در مجموعه سازمان بورس که یا پذیرفته شده یا تحت نظارت هستند، امور ثبت این شرکت‌ها سنتی انجام و عمدتا با مراجعه حضوری است.

عشقی ادامه داد: توافق با سازمان ثبت اسناد و املاک در حال پیگیری است تا این موارد بصورت الکترونیکی انجام شود. حتی افزایش سرمایه شرکت‌ها نیز بصورت تحویل لوح فشرده نباشد بلکه مستقیم ارتباط الکترونیکی برقرار شود و شرکت‌ها بتوانند زودتر سرمایه‌ها را ثبت کنند. بعضا به دلیل عدم ثبت افزایش سرمایه در موعد مناسب، نماد یک شرکت ممکن است ۲ ماه بسته بماند اما با برقراری ارتباط الکترونیکی در انجام امور تسریع می شود.

دسته بندی : اخبار ،
کلمات کلیدی :

اطلاعات تماس

تماس 1 : 021-66724001
تماس 2 : 70-66743067-021
فکس : 021-66724003
ایمیل ما : info@dkhobreh.com

دفتر مرکزی

تهران، خیابان حافظ جنوبی، کوچه شهید کامران صالح، کوچه اختر،
پلاک 7، طبقه اول

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 3 عصر (پنج شنبه تعطیل است)

ما را دنبال کنید